Piękne suknie na ślub cywilny

Bez względu na to czy młoda para bierze ślub w kościele czy w urzędzie stanu cywilnego jest to dla nich zawsze duże przeżycie. Natomiast różnica dotyczy na pewno strojów, zwłaszcza kobiecych.

Chociaż na ślub cywilny nie ubiera się wspaniałej białej sukni można za to znacznie swobodnej wybierać krój czy kolor stroju. O ile do kościoła nie wypada założyć bardzo krótkiej sukienki, a kreacje czerwone czy zielone są uważane za bardzo ekstrawaganckie, to w przypadku ceremonii w urzędzie stanu cywilnego wszystko to można spokojnie uwzględnić. Jednak oczywiście dla każdej panny młodej ważne jest to, żeby jej suknia była piękna i wyjątkowa. Jeżeli decydują się na ślubie cywilnym na biel zwykle jest to sukienka przed lub za kolano, raczej prosta i dopasowana. Natomiast w swej prostocie może być właśnie bardzo elegancka. Często wybierane są też sukienki, które są dopasowane na górze, a od pasa rozszerzają się coraz bardziej. Potem można w nich wygodnie tańczyć i bawić się na weselu. Oczywiście mogą też mieć różne kolory i wzory, w zależności od preferencji panny młodej. Natomiast zwykle wybierane są jasne barwy. Jest tak ze względów praktycznych, bo większość ślubów odbywa się latem, kiedy jest gorąco, a ciemne kolory przyciągają promienie słoneczne. Z tych samych względów należy dobrze zastanowić się nad materiałem. Bardzo pięknie wyglądają sukienki koronkowe.

Goście zaproszenie na ślub cywilny są zwykle ubrani równie szykownie, jak na ślub kościelny. Chociaż pewna różnica może dotyczyć sukni świadkowej. Podczas ślubu kościelnego i późniejszego przyjęcia weselnego często ma ona na sobie długą, właściwie wieczorową suknię. Natomiast na ślub cywilny świadkowe również zakładają krótsze i mniej ozdobne sukienki, które jednak oczywiście są specjalnie wybierane na tą okazję. Często są raczej dopasowane niż luźne, na ramiączkach lub z krótkimi rękawami oraz dołem w kształcie tuby czy tulipana. Bardzo ważnymi osobami na każdym ślubie są oczywiście także rodzice. Często kreacje mam państwa młodych podczas ślubu cywilnego składają się z wyjątkowo eleganckiej spódnicy i żakietu oraz cienkiej bluzki.